پشتیبانی و مشاوره : 09159129565 - 05138555815
ثبت نام
سبد خرید(0)
شما اینجا هستید

افزایش ترافیک سایت با بروز نگه داشتن همیشگی وب سایت!

افزایش ترافیک سایت با بروز نگه داشتن همیشگی وب سایت!
hafez rezaee 27 شهریور 94 مقالات بهینه سازی سایت, وبلاگ بدون نظر 2004 بازدید

امروز چند روش موثر رو برای ترویج و بروزآوری نوشته های قبلی در وردپرس بیان می کنیم.

راههایی که سایتمان همیشه مطلب جدید داشته باشد!

عمر وب سایت شما باعث قدیمی شدن و بایگانی شدن برخی از نوشته هایتان خواهد شد و اینکه یک مطلب با اینکه هنوز میتواند برای خیل بسیاری از کاربران سایتتان مفید باشد در بایگانی  و در آرشیو سایتتان نگهداری می شود و از دسترس کابران دور خواهد ماند و این اصلا اتفاق جالبی برای ترافیک سایت شما نخواهد بود. برای بروز نگه داشتن مطالب قدیمی تر و افزایش بازدید کنندگان سایتتان این مطلب را از دست ندهید.

مطمئنا از ارزش مطالب سایت خود اطلاع کافی دارید اینکه برای نوشتن یک مطلب در سایتتان چقدر تلاش کردید و وقت زمان هزینه خود صرف انتشار مطالب سایت کرده اید برای از دست ندادن تمام این موارد نباید بگذارید به راحتی ترافیک و ارزش نوشته هایتان به هدر برود!!

پس به برخی از راهکارهای افزایش ترافیک سایت از طریق بروز آوری نوشته های قدیمی در سایت توجه کنید.

  • انتشار مطالب به صورت دوره ای در شبکه های اجتماعی

از آنجایی که کاربران همیشه میل به جستجو در اینترنت برای بدست آوردن مطالب خود نیستند امروزه نقش شبکه های اجتماعی خیلی پررنگ تر از گذشته شده است با بروز کردن و انتشار دوباره مطالب سایت در شبکه های اجتماعی مختلف می توانید بارها حتی توسط خود کاربران شبکه های اجتماعی دیگر مطلب تان به اشتراک بگذارید و این یعنی افزایش ترافیک سایتتان بارها و بارها… افزونه های زیادی در وردپرس برای انتشار دوباره مطالب در شبکه های اجتماعی موجودند ، که یکی از محبوب ترین این افزونه ها Revive old post نام دارد که انتشار مطالب را به صورت مرتب و خودکار انجام خواهد داد.

راههای افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت

  • نشان دادن نوشته های مرتبط با مطلب (مطالب مرتبط)

در اکثر وب سایت های معتبر مطالب مرتبط یکی از مهمترین  دلایل افزایش ترافیک سایت از طریق بازدید بیشتر مطالب قدیمی خواهد بود زمانی که کاربر سایت وارد یک مطلب می شود در سایت بار و یا انتهای نوشته مطالب مرتبط را میتوان به کاربر نشان داد و این مطالب میتواند از مطالب قدیمی تر نیز باشد.

  • نمایش پر طرفدارترین مطالب

قانون 8020 در اکثر موقعیت ها صادق است معمولا 80 درصد محتوای وب سایت برای افزایش ترافیک سایت نوشته می شوند و 20 درصد محتوای سایتتان مفید است و کابران بازدید بیشتری از آنها می کنند و محبوبیت بیشتری دارند.

شما میتوانید قسمتی از سایتتان را برای مطالب پر طرفدار یا بخشی را با عنوان محبوب ترین مطالب در سایت قرار دهید و این باعث خواهد شد که کاربرانی که وارد سایت شما شده اند حتما سری به این بخش بزنند.

  • ایجاد صفحه ی 404 پویا و کاربردی

صفحه ی 404 معمولا سرشار از نا امیدی است همان صفحه ای که کاربران بعد از جستجو  نیافتن محتوای مورد نظر خود با آن برخورد خواهند کرد، با کمی خلاقیت در طراحی این صفحه میتوانید کاربر را به هدف بهتری در سایت برسانید میتوانید در این صفحه با ایجاد جستجو و گذاشت یک باکس جستجوی زیبا کاربر را به مطالب بهتری  برسانید و همچنین میتوان از باکس های مطالب مرتبط و یا باکس آخرین مطالب منتشر شده کاربر را به یک برگه ی پر بار هدایت کنید.

  • بکار گیری موتور جستجوی بهتر برای افزایش ترافیک سایت

جستجو در وب سایت با موتورجستجوی قوی و کارآمد تاثیر بسزایی در افزایش ترافیک سایتتان خواهد داشت. به طور پیش فرض موتور جستجوی وردپرس با محدودیتهای زیادی روبروست شما میتوانید برای برطرف کردن این محدودیت ها از موتور جستجوی گوگل (که ما انی موتور جستجو رو توصیه میکنیم) و یا از افزونه های موجود دیگر وردپرس استفاده کنید.

  • داشتن آرشیوی متفاوت جهت افزایش ترافیک سایت

صفحه ی آرشیو یا بایگانی مطالب خود از اهمیت بالایی برخوردار است و میتواند مطالب قدیمی سایتتان را از بازدید بهتری برخوردارکند. شما در این صفحه محبوب ترین نوشته ها، نوشته هایی که بیشترین دیدگاه ها را به خود اختصاص داده اند، نوشته های اخیر و… به روشی متمایز و جذاب به نمایش بگذارید و به هرکدام جلوه ی خاص خود را بدهید.

  • ایجاد لینک و بک لینک در هرنوشته برای بهبود ترافیک سایت

همیشه این نکته را مد نظر داشته باشید که محتوای جدید که در حال نوشتن ویا انتشار آن هستید ممکن است عقبه ، مطلب مرتبط و مرجعی از قبل در سایتتان داشته باشد که با لینک کردن آن بتوانید کاربری که دنبال موضوع نوشته ی شماست با مطالب قبلی نیز آشنا کنید و با این روش هم به بهبود ترافیک سایت و هم به بازدید کننده سایت در رسیدن به هدفش کمک کرده اید.

  • پاسخ به دیدگاه ها و لینک کردن کاربران با نوشته های قدیمی تر

گاهی اوقات کاربران سایت در مورد مطلب ابهامی دارند و ممکن است سوالاتی بپرسند که در قسمت دیدگاه ها مطرح می کنند شما می توانید در پاسخ به سوالات در صورتی جوابش در مطالب قدیمی است کاربر را به آن مطلب ارجاع دهید و این راه نیز به بهبود ترافیک سایتتان کمک خواهد کرد.

هیچگاه از ارزش مطالب قدیمی وب سایت خود غافل نشوید چراکه مطالب قدیمی وب سایت شما می توانید در همین حالت و یا با اندکی بروز آوری بازهم مفید باشند پس سعی کنید با روش های بالا و یا روشهایی که در ذهن خلاق شما بوده و من از آنها غافل بودم مکررا مطالب قدیمی سایتتان در معرض دید کاربران و بازدیدکنندگان قرار دهید و به افزایش ترافیک سایت خود کمک بیشتری بکنید.

همیشه به دنبال راهکاریی برای بهبود بخشیدن و کاربردی تر شدن سایت خود باشید.

درپناه خدا موفق پیروز باشید.

 

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟بدون نظر